Základní informace o firmě

zakladni-informace-o-firme-01

Společnost MERKO CZ, a.s. je výrobcem technologických celků pro výrobu betonu.

Na trhu působí od roku 1991 a nosným programem je výroba betonáren a doplňkových zařízení k betonárnám - recyklačních zařízení pro zpracování zbytkového betonu a tepelného hospodářství pro zajištění celoročního provozu betonáren. Sídlo společnosti MERKO CZ, a.s. i výrobní základna se nachází v České republice.

Firma má dceřiné společnosti v Polsku, Slovensku a Chorvatsku a dále aktivně působí na trzích v zemích střední a jižní Evropy, evropské části Ruska a zemích bývalého SNS, Blízkého Východu a v severní části afrického kontinentu. Obchodní zastoupení se nachází rovněž v Rusku, Uzbekistánu, Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku a Maroku.

MERKO dodává svým zákazníkům různé typy betonáren a mísíren, určených pro přípravu transportbetonu i betonových směsí pro výrobu prefabrikátů, a to jak ve stacionárním, tak i mobilním provedení. Samozřejmostí jsou komplexní dodávky zařízení, včetně doplňkového vybavení, jako například recyklační zařízení, systémy chlazení a ohřevu či systémy pro dopravu a skladování sypkých materiálů.

Hlavní strategií společnosti MERKO je vytvářet konkrétní technická řešení podle požadavků zákazníka. Zvyšování tržního podílu na českém trhu a získávání nových zakázek v zahraničních destinacích nás nutí neustále zvyšovat kvalitu produkce a vyvíjet nové typy zařízení.

Společnost je nositelem ocenění Exportér roku 2008 v kategorii středních exportérů.

Video